piątek, 16 sierpnia 2013

Istnienie.

Jeśli coś istnieje w świadomości uważane jest za istniejące. Bramy zmysłów odbierają sygnały, dzięki którym wszelkie wrażenia pojawiają się w świadomości. Umysł interpretuje je na swój sposób, co określane jest rzeczywistością. 


Rzeczywistość jest zatem odbiorem wrażeń odbieranych przez zmysły. Coś co nie istnieje w kategorii wrażeń odbieranych przez zmysły uważane jest za nieistniejące. Za nieistniejące dla niższej świadomości. Niższa świadomość może odbierać tylko przez zmysły i interpretację schematycznego umysłu. Nie znaczy to, że rzeczywistość jest ograniczona. Jak wiadomo, istnieje wiele iluzji, chociażby optycznych z którymi zmysł wzroku sobie nie radzi. A umysł nie potrafi ich zinterpretować w znany dla siebie sposób. Czy to oznacza, że nie istnieją? W niższej świadomości zapewne tak. Jednak rozszerzając świadomość do odbioru innych wrażeń, można zauważyć przejawy jeszcze bogatszej rzeczywistości. Za odpowiednik zmysłów wyższej świadomości przyjmuje się szyszynkę. 
TUTAJ przeczytasz o jej działaniu, rozwinięciu, oczyszczeniu itp.
Kolejny zmysł do odbioru rzeczywistości to jak kolejna para rąk do pracy. Możesz spróbować przestawić swój sposób odbierania wrażeń wyciszając zmysły a przestawiając się na odbiór z szyszynki. Z pewnością doświadczysz pełniejszej i wielowymiarowej rzeczywistości.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.