wtorek, 30 lipca 2013

Energia strachu.

Strach towarzyszy nam od urodzenia. Odczuwanie go powinno zabezpieczać nas i ostrzegać przed niebezpieczeństwami. Co innego gdy emocje strachu są przewlekłe. Strach to niska wibracja skupienia, dominująca w organizmach wychłodzonych i niedożywionych. Energia strachu wpleciona jest w naszą podświadomość i świadomość już w momencie narodzin. 

 

Podobnie jak miłość. Energia miłości jest naturalną ufnością, oddaniem, akceptacją, poczuciem jedności z wszystkim i wszystkimi. Tak czują dzieci. Strach powinien istnieć tylko dla naszego bezpieczeństwa, ochrony naszej indywidualności, tożsamości, życia fizycznego. To nasze Ego. 
Ego zawsze się boi. Jeśli myśli przelatują przez umysł jak szalone, to znaczy, że Ego przypomina, że możemy nie zdążyć, nie umieć, możemy się zabić, nie zostać zaakceptowani, nie podobać się, może jesteśmy za grubi, może stracimy pracę, zostaniemy potępieni, może, może, może... Trzeba z tego chaosu ostrzeżeń wybrać te niezbędne, które nas chronią. Pozostałe należy wyciszyć. Koniecznym jest wzmocnienie ciała przez wypełnienie go energią jang. (...)
Strach odzwierciedla się zarówno w naszym ciele emocjonalnym, jak i fizycznym, jako bodziec pozytywny, chroniący nasze życie, wyzwalający ogromną moc w sytuacjach nagłego zagrożenia. Wiemy, że wówczas wydzielany jest hormon adrenalina. Wywołuje on skurcz mięśni, podniesienie ciśnienia, przyspieszenie pracy serca, podwyższenie poziomu glukozy we krwi. Stan ten jest zawsze związany z uaktywnieniem metabolizmu. Jest to mobilizacja organizmu chwilowa i bardzo pozytywna.

W sytuacji gdy silne pobudzenie przechodzi w stan chroniczny następuje wyniszczenie organizmu. Napięte mięśnie blokują swobodny przepływ energii i krwi, a jednocześnie wątroba cierpi na niedobór krwi (jin), co z kolei wywołuje agresję. W stanie tym zużywa się zarówno jang, jak i jin, gdyż odnowa substancji jest zablokowana, a napięcie pochłania również naszą energię. Postępuje tzw. wypalanie wnętrza i organizm wchodzi w stan „ognia”. Jeżeli napięcie i stres trwają długo, grozi to poważnymi konsekwencjami: atakiem serca, pęknięciem śledziony, krwotokami, wylewem, nadciśnieniem, wrzodami żołądka. Jest to typowy zespół emocjonalny dotykający szefów, dyrektorów, właścicieli firm.
"Filozofia życia" - Anna Ciesielska

Wyciszenie myśli stracho-generujących i umiejętność wybierania tylko sygnałów rzeczywistego zagrożenia, uwolni bardzo duże pokłady pozytywnej dla organizmu energii. Medytacja czakry serca i emanowanie bezwarunkową miłością skuteczni niweluje destrukcyjne działania strachu. Powróci zdrowie, chęć do życia, myśli staną się jaśniejsze. Nie pozwól niczemu i nikomu by wywierał na Tobie presję lęku. Osoby przestraszone, niepewne są idealnie podatne na manipulacje. Oddają swoją życiową energię, tym którzy karmią się ich strachem. Pamiętaj, że w strachu jesteś bezbronny i narażasz swój organizm na destrukcję. Pielęgnuj miłość i otwartość, pracuj z umysłem a wyrobisz w sobie siłę olbrzyma :)


Niezwykła publikacja:

Nie bój się !

Strach często pojawia się w formie negatywnego odczucia wobec zwykłej, codziennej sytuacji. Jest tak subtelny, że wkrada się w myśli niezauważenie, powodując nadmierny niepokój osłabiający wiarę.
Nie pozwalaj na to, aby ograbił cię z pokoju i radości! Niezwłocznie do wiedz się, jak przeciwstawiać się temu podstępnemu oszustowi.

2 komentarze:

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.