piątek, 21 czerwca 2013

Piosenka w głowie.

Z pewnością nie raz doświadczyłeś chodzącej po głowie piosenki i nie wiedzieć czemu, nuciłeś ją cały dzień. Piosenki, której nie słyszałeś być może kilkanaście lat. Wkręciła się w umysł i trwa. 

Zadajesz sobie pytanie: Skąd ona się wzięła? Po takim czasie? I stwierdzasz: Dziwne !


Otóż, w podświadomości mamy ukryte wszystkie odczucia i reakcje. W głębokiej pamięci kryją się wszelkie obrazy i spostrzeżenia, których doświadczyliśmy. Przypomnij sobie w jakich okolicznościach słuchałeś tej piosenki. Zauważ w jakich okolicznościach teraz się ona pojawia. Czy widzisz podobne czynniki, które mogły ją wyciągnąć z Twojej pamięci?
Nasz podświadoma baza danych jest jak internet. Co do niej wpadnie, przeważnie rzadko w niej ginie. Podobne okoliczności uruchamiają te same reakcje, umysł dobudowuje brakujące elementy, które już kiedyś "widział". W tym wypadku jest to piosenka. 
Obserwowanie tego typu reakcji i uświadomienie sobie ich przyczyny to duży krok w rozwoju osobistym. Być może umysł kieruje Cię do działań, które już kiedyś podjąłeś. Byś teraz wykonał je jeszcze lepiej. Lub poprzez piosenkę pokazuje Ci: Ej! To już było! Nie idź tędy! Zmień działanie ! Przeanalizowanie i porównanie obecnych i wcześniejszych okoliczności to doskonały wgląd w swoje życie.
Być może nie tylko piosenki pojawiają się w Twojej głowie "przypadkowo". Obserwacja i analiza zachowań i reakcji pozwoli Ci dokonywać coraz lepszych wyborów. Bądź świadomy nawet najmniejszych projekcji umysłu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.