sobota, 22 września 2012

Grokking czyli ciekawy sposób z HUNY.


Grokking pochodzi z tradycji Huny i oznacza zjednoczenie, stawanie się. Jest to bardzo fajny sposób na rozwijanie swojej kreatywności i uelastycznienie strumienia myśli. Ale także sposób jak przejść ze stanu bezsilności do stanu pełnej mocy. Coś w stylu: jeśli ja nie mogę, to kto mógłby tego dokonać? Dzięki grokkingowi ćwiczymy zdolność kształtowania w sobie różnych cech i umiejętności - w ten sposób się uczymy, mamy w sobie nerwy paralelne (równolegle),które obrazy zachowań przekształcają w nasze zachowania - czytaj wbudowana zdolność małpowania i robienia tego samego, co inni :) Więc wykorzystajmy to, by dojść tam, gdzie chcemy dojść :)

Jak wykonywać grokking jeżeli chcemy jednoczyć się z innymi ludźmi?
- potrzebujemy jak najwięcej informacji o danej osobie
czyli co dokładnie robi ta osoba, jakie ruchy wykonuje, po czym poznaję, że ona ma to, o co mi chodzi. 
Ta mnogość danych oznacza, że mamy silny wzór (z szamańskiego punktu widzenia - jednoczyć się możemy z dowolną osobą znaną i nieznaną... to nasza koncentracja oraz "miłość"/ALOHA decyduje o sile wpływu tego wzoru na nas oraz nas na ten wzór :)) 
- wizualizujemy osobę przed sobą, a później się jednoczymy. (skoro już widzieliśmy tę osobę, to obraz zapamiętany zostaje na zewnątrz a przy nim skojarzenia), 
pobudzamy własną siatkę neurologiczną, a później "przepisujemy" dane, tworzymy nowe połączenia poprzez przeniesienie tego wizerunku na siebie.
- łączymy to z ruchem o ile to jest możliwe, by pobudzić pamięć/odczucia i by te noweścieżki zyskały więcej skojarzeń.

W ten sposób stapiamy się z osobą, którą chcielibyśmy być lub z osobą, której cechę lub cechy chcielibyśmy wypracować w sobie. Możesz być kimkolwiek chcesz !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.