poniedziałek, 2 stycznia 2012

Wege, wege - spróbuj i zobacz sam !!!
Wegetariańskie Zdrowe Odżywianie przez tysiąclecia było i jest znacznie zdrowszą dla ludzkości opcją dietetyczną niż mięsożerstwo czy wszystkożerstwo zwane też odżywianiem mieszanym. Dziś nawet agencje rządowe i eksperci ochrony zdrowia przekonują ludzi, aby jedli mniej produktów pochodzenia zwierzęcego, a więcej jarzyn, ziaren, owoców i roślin strączkowych. Jest to oznaka każdej postępowej medycyny o ludzkim obliczu i każdych humanitarnych rządów, że zajmują się promowaniem zdrowego, jarskiego, opartego na produktach roślinnych odżywiania, oznaka ucywilizowania społeczeństw wychodzących z mroków średniowiecza. Wszystkie uczciwie przeprowadzone badania naukowe dowodzą, że wegetarianizm jest zdrowszy dla ludzi, a z konsumpcją mięsa wiążą się choroby i przedwczesna śmierć. Żywienie wegetariańskie ma praktycznie same zalety, tym bardziej, że człowiek jest istotą z natury roślinożerną, posiadającą przewód pokarmowy typowy dla owocożernych. Każdy rozsądny człowiek, a szczególnie lekarz, dietetyk zawsze będzie zalecać jarskie, roślinne odżywianie, ewentualnie czasem z niewielką ilością miodu, jaj czy produktów mlecznych, które jednak nie są człowiekowi do życia konieczne, a mogą pomagać tym, którzy wybierając dobre zdrowie i długowieczność przestawiają się ze szkodliwych mięsożerczych zwyczajów na jarstwo.

Na początku spróbujcie przez np. tydzień odstawić mięso wołowe i wieprzowe(jeżeli w ogóle je spożywanie). Z pewnością zauważycie poprawę nastroju, a także lekkość ciała i umysłu. W następnym tygodniu odstawcie z diety drób i ryby. Później ewentualnie jaja i nabiał. Od Was zależy, która wersja bardziej Wam służy.
Na pewno ciężko będzie Wam zmienić nawyki, jeżeli od dziecka mięso było głównym produktem na Waszym talerzu. Jednak szczerze polecam dietę wegetariańską ze względów, nie tylko ideologicznych, ale przede wszystkim z powodów korzyści dla samopoczucia.
Jeżeli okaże się, że WEGE nie jest dla Was nie czujcie się z tym gorzej. kilkudniowy post od mięsa również działa oczyszczająco na organizm. Może na stałe wprowadzicie w swoje życie kilkudniowe posty od mięsa. A po jakimś czasie jednak uznacie WEGE za swoją dietę.

Oto linki do stron wegetariańskich:
http://puszka.pl/ - super przepisy

Wegetarianizm w praktyce. Zobacz jakie to proste :)

4 komentarze:

 1. Zaciekawiła mnie ta notka i może skłoniłaby mnie do wegetariańskiego jedzenia, niestety mój organizm domaga się czasem ryb i drobiu, bo innego mięsa to ja nie jem prawie wcale. Pozdrawiam i gratuluję takiego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy z nas jest inny i potrzebuje innych składników by żyć zdrowo. jednak warto powoli odstawiać z diety produkty zwierzęce i zastępowac je roslinnymi. Dieta wegetariańska, wegańska czy witariańska jest bardzo zdrowa dla ciała i duszy. Jednak trzeba słuchać swojego wewnętrznego głosu i nie zmieniać wszystkiego na siłe:))) Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedyś byłam na diecie ewy dabrowskiej, mam grupę krwi 0 i to nie był najlepszy pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grupa 0 to typowi myśliwi:) Dużo soku żołądkowego do trawienia mięska. Jednakże stosowanie diety roślinnej w celu oczyszczającym czyli 2-3 tygodnie to dobry detox raz na rok:) A poza tym każdy powinien znaleźć swoją jogę jedzenia. O tym na moim drugim blogu:
   http://monikaturemka.blogspot.com/2012/11/joga-jedzenia.html

   Usuń

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.