czwartek, 27 października 2011

Siła dźwięku.

Będąc pewnymi, że jesteśmy czystą świadomością, mamy możliwość zauważać wiele ciekawych zależności związanych z oddziaływaniem naszych zmysłów, odczuć i wrażeń.
Dzisiaj skupimy się na dźwięku. Jak na nas wpływa, jak z niego korzystać będąc na ścieżce rozwoju?

Znalezione obrazy dla zapytania dźwięk

W każdej sekundzie życia otoczeni jesteśmy przez różnorakie dźwięki. Od szumu ulicy i codziennych odgłosów życia po wirtuozerie niebywale utalentowanych muzyków. 

Jak to się dzieje, że jedne z dźwięków koją nasze uszy a inne doprowadzają do szewskiej pasji? I co wspólnego ma z tym nasz duchowy rozwój?

Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej. Tyle biologii:)

Otóż nasza wewnętrzna siła to również fala. Jeżeli fala dźwiękowa i nasza osobista energia mają taką samą częstotliwość wtedy czujemy się świetnie w otoczeniu takich dźwięków. Czy są to odgłosy natury czy ulubiona muzyka.

Dlaczego lubimy słuchać różnych rodzajów dźwięków?
Dzieje się tak, że wraz ze zmianą naszego nastroju zmienia się również nasze pole energetyczne, a tym samym długość i częstotliwość fal. W różnych nastrojach kojąco działają na nas dźwięki o podobnym natężeniu co nasza osobista energia. Czasem spokojne dźwięki natury, czasem ostry rock.

Ćwiczenie:
Spróbuj zaobserwować swoją energię i samopoczucie podczas słuchania różnej muzyki. Zobacz jak zmienia się twój nastrój. 
Postaraj się dostroić się do różnych dźwięków swoją energią, tak aby niezależnie od jej rodzaju czuć się dobrze i swobodnie. Jest to bardzo dobre ćwiczenie pomagające likwidować niesprzyjające bodźce, które działają na nas niekorzystnie (rozpraszają nas i nasza uwagę od tego, że jesteśmy czystą świadomością) 
Praca z dźwiękiem daje wiele różnych możliwości jeżeli chodzi o rozwój świadomości i ducha. Dostrajając się do niesprzyjających bodźców dalej czujemy się komfortowo. Z drugiej strony możemy wpływać na nasz nastrój poddając się różnym dźwiękom.

Ciekawe:
Zaobserwuj jak zachowuje się Twoja energia podczas totalnej ciszy. (dość trudno jest znaleźć miejsce bez szumów i jakichkolwiek dźwięków ale jeżeli będzie taka możliwość zauważ jak twoja energia rozprzestrzenia się podczas ciszy !!!)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.