piątek, 9 września 2011

Świadomość ciała.

Czym jest ciało? Jak jawi się w świadomości?
Jeżeli jesteśmy czystą świadomością i nie utożsamiamy się ani z umysłem ani z ciałem, to czym ono tak naprawdę jest?
Według "prawa" reinkarnacji podczas życia przybieramy bardzo wiele "strojów" czyli ciał. Mając świadomość jego niedoskonałości, w jaki sposób je odbieramy? Czy jest tylko jednym z przystanków, gdzie chwilowo stacjonuje nasz duch? Czy każde z nich jest bramą do kolejnych doświadczeń czy etapem na ścieżce rozwoju?
Poprzez ciało mamy kontakt ze światem zewnętrznym. Ono po przez zmysły odbiera sygnały z otoczenia. Do przyjemnych odczuć najchętniej przywiązalibyśmy się na stałe a tych niekomfortowych w ogóle moglibyśmy nie odczuwać. Patrząc jednak z perspektywy tego, że jesteśmy świadomością - co dają nam te odczucia? Skupmy się na tych niechcianych i bolesnych. Ból stanowi dla ciała sygnał, że coś "złego" się dzieje, że złe czynniki wpływają na nie, że powinniśmy coś zmienić, żeby nie doprowadzić do destrukcji ciała? Ale czy aby na pewno?
Ból ukazuje jak bardzo nasze ciało jest niedoskonałe. Jest znakiem, że coś gdzieś nie spełnia swojej funkcji. Na przykładzie choroby - nieprawny narząd boli; na przykładzie wysiłku - niewytrenowany mięsień boli przy długotrwałej i ciężkiej pracy.  Ból obnaża nasze słabości. Jest słabością, która niejako wychodzi z ciała. Mając taką świadomość niedoskonałości ciała, jesteśmy w stanie o wiele więcej znieść. A tym samym bardziej doświadczamy tego, że jesteśmy czystą świadomością, która, również ciało będzie kierować ku doskonałemu. 
Oczywiście mogą pojawić się głosy: to co mam teraz się bić, poniewierać i poddawać niewyobrażalnym katorgom, żeby doświadczyć czystej świadomości i wypędzić tym samym wszystkie słabości z ciała? Byłoby to działaniem patologicznym. Natomiast doświadczając w życiu czegoś nieprzyjemnego, miejmy świadomość, że to tylko nasze ciało jest w jakimś stopniu ograniczone a my jako świadomość jesteśmy kompletni. Ból jest jednym z atrybutów "ubrania" okrywającego czyste jestestwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.