wtorek, 7 września 2010

Twórcza wizualizacja

Twórcza wizualizacja jest podstawową techniką kreowania rzeczywistości. Proces ten polega na wykorzystaniu potęgi myśli do świadomego wyobrażania, tworzenia i przyciągnięcia do twojego życia tego, czego pragniesz. Stosowanie twórczej wizualizacji daje ci bezpośrednią kontrolę nad myślami na poziomie podświadomości. Mimo że istnieje wiele sposobów na programowanie podświadomości, wizualizacja jest najbardziej efektywna przynosząc szybkie rezultaty.

Przedstawione tutaj techniki wizualizacji umożliwią ci wykorzystanie twórczej siły twoich myśli do zmiany warunków twojego życia i stworzenia takich, jakich pragniesz. Wizualizacja składa się z pięciu podstawowych etapów: Relaksacja-Wyobrażanie-Uczucia-Wiara-Uwolnienie.

1. Relaksacja– Pierwszym etapem jest zrelaksowanie całego ciała i oczyszczenie umysłu. Znajdź wygodne miejsce, usiądź wyprostowany, oddychaj równo i głęboko. Odliczaj powoli od 30 do 1 w tym samym czasie rozluźniając wszystkie grupy mięśni od głowy zaczynając a kończąc na stopach. Oczyszczaj umysł skupiając się na oddechu.

2. Wyobrażanie – Drugim krokiem jest proces wyobrażania sobie pożądanego wyniku. Twoja wyobraźnia jest siłą napędową twoich myśli. Przekształca myśli w mentalne obrazy. Wyobrażaj sobie pożądaną rzeczywistość w czasie teraźniejszym, ożyw swoje obrazy tak jakbyś oglądał film, koncentruj swoje myśli z precyzją lasera, wykorzystaj wszystkie zmysły.

3. Uczucia – Trzeci etap to wytworzenie w sobie uczuć tak jak byś już posiadał to, co pragniesz w czasie teraźniejszym. Podczas gdy wyobraźnia jest motorem myśli, uczucia są paliwem. Twoje emocje to energia w ruchu – ożywiają twoje mentalne obrazy.

4. Wiara – Czwarty etapem jest wiara, że już teraz posiadasz to, czego pragniesz. Jasno oddają to słowa Jezusa: „Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie a spełni się wam.” Ewangelia św. Marka11:24. Nie polega to na myśleniu życzeniowym lub okłamywaniu samego siebie, ale na posiadaniu naukowej wiedzy o tworzeniu własnej rzeczywistości.

5.Uwolnienie – Ostatnim bardzo ważnym krokiem, o którym wielu zapomina jest wewnętrzne uwolnienie się od pożądanej rzeczy i pozwolenie na zaistnienie w twojej rzeczywistości. Przywiązanie do czegoś pozbawia cię prawdziwej siły do tworzenia życia, jakiego pragniesz. Nie można być wdzięcznym, czuć bezwarunkową miłość, cieszyć się spokojem umysłu będąc jednocześnie przywiązanym do pojawienia się określonego rezultatu.

Praktyka. Codzienne ćwiczenia wizualizacji są kluczowe do opanowania powyższych technik.
Ustal sobie codziennie czas na wykonywanie wizualizacji. Najlepiej rano tuż po przebudzenie i wieczorem przed zaśnięciem. Obydwie te pory są idealne, gdyż twój umysł jest wtedy bardziej zrelaksowany i podatny na proces wizualizacji. Po opanowaniu tych pięciu kroków zobaczysz jak twoje życie zmienia się w cudowny sposób.

Znalezione obrazy dla zapytania creative visualizationPo zakończeniu całego procesu wizualizacji oddychaj dalej głęboko i miarowo, jednocześnie powoli zacznij liczyć od 1 do 5 świadomie budząc się ze stanu relaksacji a następnie powoli otwórz oczy. Jeśli ćwiczysz wieczorem możesz pozwolić sobie na przejście w stan snu, oczywiście po zakończeniu całego procesu.
Jak? To i inne pytania pozostaw wszechświatowi. W całym procesie musisz się skupić na wyniku końcowym. Jeśli tylko zaakceptujesz Prawdę o potędze twoich myśli i jedności z Jedynym Uniwersalnym Umysłem będziesz potrafić uwolnić się z jakiejkolwiek potrzeby kontrolowania całego procesu. Przekazywanie Wszechświatowi instrukcji to tak jak mówienie wszechwiedzącej mądrości, że ty wiesz lepiej.
Podejmij inspirujące działania. Mimo że cały proces twórczej wizualizacji jest oparty na relaksacji wymagane są także działania. Ale jakie? Kluczem do sukcesu jest podejmowanie tylko inspirujących działań. Nie polega to na siedzenie i czekaniu aż coś spadnie z nieba ani też na szaleńczych wysiłkach robienia wszystkiego, co wpadnie ci do głowy z nadzieją, że jakoś to zadziała. Polega to raczej na byciu spokojnym i rozważnym w swoich działaniach, wiedząc, że doprowadzą cię do upragnionego rezultatu. Polega na wsłuchiwaniu się w swoja intuicję i podążaniu za twoim naturalnym instynktem.

Znalezione obrazy dla zapytania creative visualizationUmysł działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego-im więcej dostarczysz mu opinii i dowodów tym szybciej zaakceptuje nowe pojęcia. Jeśli idea, że twoje myśli tworzą rzeczywistość jest dla ciebie nowa, to jest oczywistym, że twój umysł będzie żądał jakiegoś dowodu. Przejście od przekonania, że „rzeczy dzieją się same” do „to ja je tworzę”, jest wielkim krokiem. Dlatego najlepiej zacząć z czymś prostym.


Bardzo dobrym dla początkujących ćwiczeniem twórczej wizualizacji jest manifestacja niebieskiego piórka niebieskie piórko. Następnie myśl o nim jak najczęściej przez okres jednego lub dwóch dni, ale nie obsesyjnie. Odkryjesz, że w krótkim okresie czasu w jakiś sposób to niebieskie piórko pojawi się w twoim fizycznym świecie w chwili, w której się najmniej spodziewasz. Zrób z tego zabawę. Bądź wytrwały, jednak, jeśli nie doświadczysz tego piórka pozwól mu raczej odejść i wrócić do tego później niż gdybyś miał doświadczać frustracji. (na podstawie książki Richarda Bacha – „Illusions”). Używając podstawowych kroków wizualizacji wyobraź sobie
Czym więcej będziesz eksperymentował i odnosił sukcesy w prostych manifestacjach, tym większe będzie twoje przekonanie, że to TY tworzysz własną rzeczywistość.
7 komentarzy:

 1. Fantastyczne i prawdziwe. Tak właśnie jest. Wiedza na ten temat, a przede wszystkim praktyka kuleje jeszcze w naszym świecie. Jednak myślę, że to kolejny etap ewolucji, że potęga myśli zaczęła się już rozwijać i to tylko kwestia czasu kiedy przeważająca liczba ludzi zacznie korzystać z tego w naturalny sposób. Myślę, że tak właśnie będzie wyglądała przyszłość i "nowy gatunek" na naszej planecie. Być może ludzkość podzieli się na tych, którzy nie potrafią bądź nie chcą stosować siły umysłu i na tych, którzy się rozwinęli w tym kierunku. Tak jak kiedyś część gatunku pozostała na drzewach i do dziś są małpami a część zaczęła chodzić w wyprostowanej postawie ciała i stała się ludźmi.

  Taka jest moja opinia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasz umysł ma niesamowite możliwości. Im więcej ich odkrywamy tym bardziej zaczynam żałować że tak późno:) Czemu w szkołach nie uczono nas korzystać w taki sposób z jego możliwości itd.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście w szkołach już dawno powinna nastąpić zmiana. Np. mapy myśli przecież udowodniono, że o wiele skuteczniej i więcej w ten sposób zapamiętujemy, albo właśnie medytacja... przecież uspokaja, pozwala się zagłębić w siebie, potęga umysłu. No a z takich bardziej "przyziemnych" ;) to nauka o pieniądzach. A od lat w szkołach tłucze się jedno i to samo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz zupełną racje... Robienie pieniędzy i spełnianie marzeń jest dostępne dla każdego. Tylko niestety w nasze głowy od najmłodszych lat wpycha sie niepotrzebne informacje zamiast rozjaśniać, otwierać i rozwijac umysl.

  OdpowiedzUsuń
 5. W szkołach nawet nie uczą prosto w ławce siedzieć, a co dopiero relaksacji..
  Ja wypracowałam sobie swoją własną metodą (po instruktażu oczywiście), działa fantastycznie, teraz korzystam z tego coraz rzadziej, ale ten wpis zmotywuje mnie do działania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie nie uczą... niestety:( Grunt to znaleźć swój sposób na relaksację, wizualizację, medytację i odkryć nieograniczone korzyści:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Manifestacja niebieskiego piórka: Otóż właśnie wczoraj to manistowane niegdyś przeze mnie niebieskie piórko wczoraj spadło z nieba gdy siedziałam na ławce :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.