poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Medytacja serca.

Medytacja serca to jedna z moich ulubionych medytacji. Polecam ją każdemu, kto chce się rozwijać duchowo. Celem tej medytacji jest otwarcie się na wszechobecność nieograniczonej energii, potężnej siły uniwersalnej miłości. Dzięki niej harmonizujemy się ze Wszechświatem. Możliwości tej medytacji ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Możemy ją stosować by lepiej poznać siebie i sens naszej wędrówki tu na Ziemi czy też w celu poprawienia swojego zdrowia, szczęścia i całej egzystencji.

Do tej, jak i każdej innej medytacji powinniśmy podchodzić bez żadnego napięcia. Nie skupiajmy się zbyt na technice samej praktyki by nie blokować przepływu twórczej energii, której pragniemy doświadczyć.

Medytację rozpoczynamy standardowo: wybieramy spokojne miejsce (wyjdźmy czasem na dwór, do lasu, nad jezioro by przebywać z naturą), siadamy i bierzemy kilka głębokich oddechów by zrelaksować ciało i uspokoić umysł.


Otwieramy serce:
Zacznijmy skupiać swoją uwagę na emocjach. Poczujmy jak ciepło, szczęście i miłość wlewają się do naszej osoby, do naszego Serca. Czujemy jak ogarnia nas radość związana chociażby z tą chwilą, którą obecnie przeżywamy. TU i TERAZ. To tu i teraz jest jedynym miejscem i okazją na odnalezienie siebie, szczęścia i miłości. Oprócz teraz nie istnieje nic więcej. Możemy pozostać w tym stanie jak długo chcemy, kontynuując wciąż pozytywne odczuwanie tej chwili. Możemy skierować tą energię jaka powstaje w  sercu w celu rozwiązania jakiegoś problemu, uzdrowienia kogoś. Pomyśl co chciałbyś zmienić i poczuj jak energia płynie w stronę trapiącego zdarzenia. Można wizualizować sobie strumienie świetlistej energii płynące do celu jaki sobie postawisz. Dzięki temu Inteligencja Wszechświata dostaje wskazówkę, że należy zmienić Twój świat tak, aby bardziej odpowiadał Twojej wizji i Twojemu wyobrażeniu o nim. Trzeba być cierpliwym i nie dać się ponieść złym emocją w razie porażki, szczególnie na początku. Z biegiem czasu zauważysz, że Twoje możliwości będą stawały się coraz większe, a uczucie jakie panuje w Twoim sercu, mocniejsze.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Reklamiarzom również dziękuję, jednak reklamy będą usuwane od razu.